İnsanların pek çoğu kişisel gelişimde pratik öneriler aramaktadır. Bu öneriler yaşam kalitelerini arttırmak ile birlikte hem beden hem de ruhsal bir sağlığa kavuşma yollarını da meydana getirmektedir. Temelde kişisel gelişim önerileri yaşam koşullarının değiştirilmesi ile gerçekleşmektedir.

 Kişisel Gelişimde Pratik Öneriler İçin Temel Yollar

Kişisel gelişim süreci başlatmak istiyor ancak nereden başlayacağını bilmiyorsanız öncelikle insan vücudu için en önemli enerji kaynağı olan uyku düzeni oldukça önemlidir. Hemen her doktorun önerdiği Şey gece geç saatlerde uyumanın ve gündüz geç kalkmanın insanın hem beden zindeliğini yok etmekte hem de ruhsal anlamda yorgun olmasına sebep olmaktadır. Sabahları erken saatte kalkmak hem pek çok işi kısa sürede halletmeye hem de yetişmeyen işlerin daha kolay hallolmasına yardımcı olacaktır.

Yine yapılacaklar listesine sahip olmak gün içerisinde geç kalma telaşı yaşatmayacak olup neler yapılacağının temelde çözümünü sunmaktadır.  Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak hemen herkesin yaşam kalitesinde büyük ayrıcalık yaratacak bir gelişimdir. İnsanın direnme gücünü arttırmaktadır. Öte yandan insanların kendilerine olan güvenin artmasına yardımcı olmaktadır.

 Kişisel Gelişim Süreci

  1. Kitap okumak,
  2. Yeni diller Öğrenmek
  3. yeni hobiler edinmek
  4. Negatif enerjili ortamlardan ve insanlardan uzak durmak
  5. Geliştirmek istenilen nokta için yardım almak
  6. Düzenli egzersizler yapmak
  7. Meditasyon, dua gibi maneviyat yükselten etkinlikler ile ruhu dinlendirmek
  8. Etrafında olup bitenleri daha iyi gözlemlemek ve çevreye karşı duyarlı olmak.