Huzuru yakalamanın 5 altın kuralı sizler için bu yazımızda derledik. Genel olarak huzur başka şeylerle bağlantılı bulunmaktadır. Ancak huzuru bulmaktan ziyade yaşamın temposuna bakmak gerekmektedir. Huzur genel anlamda hızlı hayat akışında durup soluklanmaya benzemektedir. Bunun için öncelikli olarak isteklerimize ve yaşadığımız hayata önem Göstermemiz gerekmektedir. Yapılan araştırmalarda insanların en büyük yanılgısının sağlıklarını hiçe sayması huzuru etkileyen başlıca faktörler arasında yer almaktadır. Yapılan uzman araştırmalarında en sık karşılaşılan sorunun insanların yaşamın akışına direndikleri noktada meydana geldiğini göstermektedir.

Huzuru İçimizde Bulmak

Huzuru içimizde bulmanın en sık kullanılan 5 uzman yöntemini sizlere sunmaktayız.

  1. Nefes almanın gücüne inanma. Aslında gün içinde binlerce kere yaptığımız nefes alma işlevini oksijen dışında nefes egzersizleri ile desteklemek olan stresi yok etmeyi ve huzuru yakalamayı sağlayacak en önemli adımdır.
  2. Meditasyon Yapma. Yapılan araştırmalara göre insanların herhangi bir inanç sistemine dahil olması kendisini daha pozitif ve işe yarar kılmaktadır. Yapılan rutin ibadetler, meditasyon gibi durumlar insanların stres seviyelerini düşürerek mutluluk hormonu salgılamalarını sağlamaktadır.
  3. Oyun Oynamak. Evet yanlış duymadınız. Oyun sadece çocuklar için geliştirilmemiştir. Fiziksel ve ruhsal bütünlüğü sağlamak isteyen kişilerin stresten uzaklaşmaları için yapılan araştırmalarda oyun önemli bir nokta olarak belirlenmiştir.
Huzuru Yakalamanın 5 Altın Kuralı

Huzuru Yakalamanın 5 Altın Kuralı

Huzuru Yakalamanın 5 Altın Kuralı

  1. Fiziksel Aktiviteleri arttırmak. Yapılan araştırmalara göre insanın gece biriktirdikleri enerjiyi gündüz harcamaları gerekmektedir. Enerjinin harcanmaması durumunda uyku problemleri ve huzursuzluk meydana getirmektedir. Bu nedenle hayata hareket katmak oldukça önemlidir.
  2. Hayvanlarla iç içe olmak. Hayvanlar ile iç içe bir gün geçirmek, bir hayvan edinmek insanı huzurlu kılan şeyler arasında yerini almıştır.